Warszawski Hackerspace

Czym jest Warszawski Hackerspace?

Przestrzeń stworzona i utrzymywana przez grupę kreatywnych osób, które łączy fascynacja ogólno pojętym tworzeniem w duchu kultury hackerskiej. Razem utrzymujemy przestrzeń na ul. Wolność 2A, gdzie mamy między innymi:

  • Warsztat ciężki, ze sprzętem takim jak ploter laserowy, frezarka kolumnowa CNC, tokarka, spawarki i ramię robotyczne KUKA,
  • Warsztat elektroniczny, z oscyloskopami, stacjami lutowniczymi i masą części elektronicznych,
  • Przestrzeń socjalną, pełną stołów i kanap do hakowania nad projektami software'owymi,
  • Serwerownię, utrzymująca infrastrukturę spejsu i naszego mikro-ISP bgp.wtf.

Hackerspace nie zna barier. Jeśli masz ciekawy pomysł i szukasz ludzi chętnych do współpracy, lub po prostu potrzebujesz miejsca i sprzętu - zapraszamy! Utrzymujemy się w całosci z wolontariatu naszych członków, darowizn i składek oraz drobnej aktywności komercyjnej.

Czy mogę odwiedzić spejs? Jak do was dołączyć?

Nasze cotygodniowe otwarte spotkania są w tej chwili zawieszone z powodu pandemii. Mimo tego, dalej jesteśmy otwarci na nowych członków i zainteresowanych - tylko w mniejszej skali i po wcześniejszym umówieniu się. Więcej informacji znajdziesz na wiki.hackerspace.pl/jak-dolaczyc.

Gdzie jest Hackerspace?

Stowarzyszenie Warszawski Hackerspace, ul. Wolność 2A, 01-018 Warszawa.

Gdzie was znaleźć w Internecie?

Jeśli nalegasz, mamy rzadko aktualizowane konta na Twitterze i Facebooku. Lepiej jednak kontaktować się z nami przez IRC, Matrixa lub mejlowo.